Apie mane
Esu Mindaugas. Prekių ženklus kurių nuo 2003 m., bet mano vizitinėje kortelėje parašyta „Creative Generalist“. Lietuviško atitikmens nerandu. Jei versti pažodžiui, vienas iš variantų – kūrybininkas universalas.
Plačiai kalbama, jog mūsų laikmetis skatina nuolat mokytis, plėsti specializaciją ir įgyti naujų kompetencijų. Savo darbe įsitikinu, kad vizualinėje komunikacijoje jau nepakanka vien profesinių žinių ir įgūdžių. Besikeičiančios klientų problemos vis dažniau skatina darbą pradėti nuo balto lapo ir be išankstinių paruoštukų (ir tai man patinka). Pasak „Pentagram“ partnerio ir dizainerio Michael Bierut, grafikos dizaineriui jau yra svarbiau gebėti skaityti, nei piešti. Darbui su prekių ženklų dizainu didžiausią įtaką man padarė (ir toliau daro) niekaip su dizainu nesusijusios knygos ir patirtys. Turbūt, tai ir yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl save laikau daugiau nei grafikos dizaineriu. Kuriant dizainą, šiuolaikiniam klientui reikia platesnių įžvalgų, kurios tiesiogiai su dizainu nesusijusiuos, bet jį stipriai veikia. Bent minimalus racionalumo ieškojimas yra būtinas visuose kūrybinio bendradarbiavimo etapuose. Nes vizualinės komunikacijos kalba dažnai turi būti ne mažiau išmani už tradicinę kalbą. Reikia neformaliai įvardinti kūrybines užduotis, kad vėliau pavyktų padaryti efektyvius kūrybinius pasirinkimus. Tokie yra mano darbo principai.
Save laikau universaliai dirbančiu kūrybininku, bet man artimiausiomis kompetencijų sritimis išlieka tradiciškai suvokiama prekių ženklų kūryba – logotipų dizainas ir jų grafinių standarų sudarymas. Universalumas padeda į šį darbą žvelgti be lėtinės rutinos, su nuolatiniu atsinaujinimu. Tikiu, mano klientai patvirtins, jog taikausi pamatyti didesnį paveikslą ir neskubu paleisti kūrybinės tėkmės „išbandytais“ kanalais. Ar tai matoma iš įgyventintų projektų? Nežinau, bet nuolat siekiu daugiau.
Back to Top