Apie mane
Esu Mindaugas. Su prekių ženklais dirbu nuo 2003 m., o mano vizitinėje kortelėje parašyta – „Creative Generalist“. Lietuviško atitikmens dar neradau, bet jei versti pažodžiui – kūrybininkas universalas.
Plačiai kalbama, jog mūsų laikmetis skatina nuolat mokytis, plėsti specializaciją ir įgyti naujas kompetencijas. Savo darbe įsitikinu, kad formuojant prekės ženklą ir jo patirtį, jau nepakanka vien profesinių žinių ir įgūdžių. Kintanti konkurencinė aplinka ir besikeičiantis kliento portretas, vis dažniau skatina darbą pradėti nuo balto lapo ir be išankstinių paruoštukų (ir tai man patinka). Pasak „Pentagram“ partnerio ir dizainerio Michael Bierut, grafikos dizaineriui jau yra svarbiau gebėti skaityti, nei piešti. Darbe su prekių ženklais man didžiausią įtaką daro su rinkodara ir komunikacija niekaip nesusijusios knygos ir patirtys. Turbūt, tai ir yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl savęs nelaikau tik strategu, kūrybos vadovu ar grafikos dizaineriu. Kuriant prekės ženklą, šiuolaikiniam klientui reikia platesnių įžvalgų, kurios iš pažiūros su rinkodaros komunikacija tiesiogiai nesusijusiuos, bet įsigilinus – stipriai ją veikia. Tad racionalumo ieškojimas yra būtinas visuose kūrybinio bendradarbiavimo su klientu etapuose. Nes ir vizualinės komunikacijos kalba dažnai turi būti ne mažiau išmani už tradicinę kalbą. Būtina neformaliai įvardinti kūrybines užduotis, kad vėliau pavyktų padaryti efektyvius kūrybinius pasirinkimus. Tokie yra mano darbo principai.
Save laikau universaliai dirbančiu kūrybininku, bet man artimiausiomis kompetencijų sritimis išlieka tradiciškai suvokiama prekių ženklų kūryba – strategija, logotipų dizainas ir grafinių standarų kūrimas. Universalumas padeda į šį darbą žvelgti be profesinės rutinos, su nuolatiniu atsinaujinimu. Tikiu, jog tą patvirtintų ir mano klientai – siekiu pamatyti didesnį kliento situacijos paveikslą ir neskubu paleisti kūrybinės tėkmės vien žinomais kanalais. Ar tai matoma iš įgyventintų projektų? Nežinau, bet nuolat siekiu daugiau.
Back to Top