Esu nepriklausomas prekinių ženklų strategas ir vizualinės komunikacijos dizaineris. Nerasdamas gero atitikmens lietuvių kalboje, savo veiklos profilį įvardinu angliškai – Creative Generalist.
Audituoju, strateguoju ir kuriu brandus. Formuoju ir reorganizuoju brandų architektūrą. Rengiu vizualinės komunikacijos standartus ir dizaino sistemas. Šiose srityse dirbu nuo 2003 m. Į rinkodarą atėjau turėdamas projektuotojo patirties (kelis metus iki tol dirbau kaip interjero ir baldų dizaineris-konstruktorius). Manau, kaip projektuotojas mąstau iki šiol. Su tarpdisciplininės specializacijos idėja susidūriau per asmeninę patirtį. Matyt, dar iki tada, kai ši koncepcija išpopuliarėjo pasaulyje.
Dažnai kalbama, kad mūsų laikmetis skatina nuolat plėsti specializaciją ir įgyti naujas kompetencijas. Tokia tendencija įtakoja ir kūrybines industrijas. Pasak dizaino studijos „Pentagram“ partnerio Michael Bierut, grafikos dizaineriui jau yra svarbiau gebėti skaityti, nei piešti. Norint vystyti šiuolaikiniam vartotojui aktualų brandą, tradicinių kūrybinių paslaugų jau nebepakanka. 80% dizaino agentūrų klientų mano, kad jų kompanijoms reikalingas aukštesnio lygio kūrybinis mąstymas, peržengiantis įprastas agentūrinių projektų ribas (Up to the Light, 6th Annual Report). Užsakovas tikisi daugiau proaktyvaus, už formalių bendradarbiavimo rėmų išeinančio idėjinio mąstymo. Man šis kliento lūkestis yra svarbus, nes natūraliai siekiu ne tik išpildyti konkrečią užduotį, bet ir pamatyti neišnaudotas kliento galimybes.
Universalią mano profesinę orientaciją įtakojo su rinkodara nesusijusios knygos ir idėjos. Nors lavinau įvairias kūrybines technikas, įkvėpimo dažniau semiuosi koncepcijų, o ne vaizdų pasaulyje. Tai yra viena priežasčių, kodėl nuo 2015 m. savo veiklą atvirai pozicionuoju kaip tarpdisciplininę. Formaliai neapsiribodamas tik rinkodara, vizualine komunikacija ar dizainu. Nejausdamas būtinybės pasirinkti vieną – tik kūrybą ar tik strateginę analitiką. Kliento laikmetyje, kaip jį suvokiu, vizualinė komunikacija yra pranokusi informacijos perdavimo metodikų klausimus. Visa verslo kalba tampa išskirtinai žmogiška. Todėl, bendradarbiaujant su klientu, brando vizualinę komunikaciją siekiu padaryti ne mažiau išmanią už tradicinę kalbą.
Dėl tam tikrų konfidencialumo sąlygų, čia publikuojama tik nedidelė mano darbų dalis. Jei turite klausimų ar kilo minčių, kviečiu pasikalbėti.

Pagrindinės kompetencijos

Kliento vizualinės komunikacijos priemonių ir praktikos analizė bei auditas
Branding'as
(prekės ženklų strateginės platformos, logotipų dizainas ir atnaujinimas)
Vizualinės komunikacijas standartų kūrimas (viz. komunikacijos stilius, logotipų gairės, brandbook'ai)
Prekybos taškų ženklinimo sistemų dizainas (navigacijos sistemos, POS, prekybinių zonų ženklinimas, kainoženklių dizainas ir t.t.)
Kūrybinė projektų vadyba ir gynimas (kūrybos vadovo darbas)

Back to Top